دنیای بدون مرز
Beyond universal whatsapp

هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

اگر شما قصد مهاجرت به مجارستان را دارید باید به خوبی در مورد هزینه زندگی در مجارستان، اطلاعات بیشتری کسب کنید. بین بسیاری از کشورهای اروپایی باید به خوبی بدانید که هزینه زندگی در کشور مجارستان به صرفه تر و مناسب تر است. هزینه های پرداختی در کشور مجارستان، در بخش های متنوع خلاصه می شود. بنابراین هر بخش را به صورت جداگانه در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

 

شرایط زندگی در مجارستان

 

در مورد هزینه زندگی در مجارستان از نظر اجاره منزل یا خوابگاه، خوراک، حمل و نقل و …. اطلاعات دقیقی که برای شما آماده کرده ایم عبارت است از :

 

شرایط زندگی در مجارستان

 

1 هزینه خوابگاه در مجارستان

هزینه مسکن یکی از مهمترین هزینه های زندگی در مجارستان به شمار می رود. اگر خوابگاه بخواهید استفاده کنید هزینه هایتان به صرفه است. خوابگاه های اتاق های چهار نفره یا پنج نفره ‌ای که آشپزخانه و سرویس حمام دستشویی همگانی دارند، با ماهی 166 یورو کرایه می شوند. این هزینه در برابر هزینه مربوط به کرایه خانه چیزی نیست. دپوزیت این خانه ها حدود 27 یورو می شود. اگر که همان اتاق را بخواهند دو نفره بگیرید هزینه بیشتر می شود.

 

در مورد زندگی در خوابگاه مجارستان باید بدانید که اتاق ها دارای حمام، دستشویی و آشپزخانه مشترک هستند. برای اتاق های 5 نفره و دو نفره هزینه کمتری پرداخت می کنید که به صرفه تر می باشد. ولی خوب اتاق یک نفره در خوابگاه گران تر است که در بیرون هم با این قیمت می توانید مسکن پیدا کنید. ولی باید بدانید فرق خوابگاه در این است که شما تنها دپوزیت یک ماه را پرداخت می کنید.

 

2 – اجاره خانه در مجارستان

بطور متوسط در صورتی که دو نفر بخواهند خانه کرایه کنند می توانند دو نفر ماهانه 400 یورو پرداخت نمایند. در واقع هر فرد می تواند 200 یورو کرایه دهد. بسته به متراژ خانه و موقعیت خانه باید بدانید که هزینه های مربوط به اجاره مسکن متفاوت می باشد.

برای اجاره خانه باید در نظر داشته باشید که دو برابر مبلغ اجاره خانه از شما مبلغی به عنوان دپوزیت میگیرند که این مبلغ اتمام قرارداد به شما برگردانده میشود

 

3 – هزینه آب و برق و گاز

هزینه آب و برق و گاز برای زندگی در مجارستان متفاوت می باشد. در واقع باید بدانید که این هزینه ها مانند کشور ایران نیست. فردی ماه به ماه برای پرداخت این قبوض اقدام نمی کند. در برخی از مواقع صاحبخانه این مبالغ را با اداره گاز و برق و گاز بسته است. به طور معمول این مبلغ سالیانه روی یک مبلغ متوسط بسته می شود.

یعنی یک مبلغ را در نظر می گیرند و آن را مشخص می نمایند. این مبلغ تا 50 یورو بسته می شود. آخر سال اگر مصرف بیشتر باشد باید ادامه هزینه پرداخت شود. در صورتی که مصرف کمتر باشد مابقی پول برگشت می خورد. مستاجر می تواند از صاحبخانه درخواست کند که هزینه های مربوط به آب و برق و گاز را خودش پرداخت کند.

 

اجاره خانه در مجارستان

 

4 – هزینه اینترنت در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان از نظر اینترنت، باید بدانید که هزینه های با یکدیگر فرق می کند. هزینه اینترنت خانگی بستگی به شرکتی دارد که در آن منطقه است. پکیج های اینترنت با یکدیگر فرق می کنند و هزینه آنها هم با یکدیگر متفاوت است. پکیج های 13 یورویی تا 20 یوریی وجود دارند. بر اساس نیاز خود می توانید یکی از پکیج های اینترنت را انتخاب کنید. بسته به قرارداد و نوع موبایل، اینترنت همراه، قیمت گذاری انجام می شود.

 

5 – هزینه های زندگی در مجارستان و خوراک

در مورد هزینه های زندگی در مجارستان که مربوط به خوراک است قیمت ها متفاوت می باشد. به عنوان مثال شما برای صرف یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت حدود ۷ یورو باید پرداخت کنید. برای نوشیدن یک کاپوچینو حدود دو یورو نیاز است که پرداخت نمایید. اگر بخواهید یک وعده غذایی در مک دونالد را میل کنید باید حدود ۷ یورو پرداخت نمایید. آب معدنی ۳۳ میلیمتری قیمتش حدود یک یورو می باشد.

 

6 – هزینه های سوپرمارکت

هزینه های مربوط به سوپرمارکت و زندگی در مجارستان بستگی به نوع خریدی دارد که شما انجام می دهید. شما برای خرید یک کیلو گرم پنیر محلی نیاز است که حدود ۷ یورو پرداخت نمایید. یک کیلوگرم سیب و یک کیلوگرم موز حدود دو یورو هزینه خریدشان می ‌شود. برای خرید یک کیلوگرم برنج باید حدود یورو هزینه پرداخت کنید ۱۲ عدد تخم مرغ هزینه خریداری اش به دو یورو می رسد.

 

 7 –  هزینه های حمل و نقل در مجارستان

 هزینه های مربوط به حمل و نقل در کشور مجارستان بر اساس نوع وسیله ای که استفاده می کنید متفاوت می باشد. هزینه زندگی در مجارستان از نظر حمل و نقل مناسب و به صرفه است. شما برای خرید بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی حدود یک یورو پرداخت می کنید. برای کرایه تاکسی هزینه دو یورو را باید پرداخت نمایید.

تاکسی تا یک کیلومتر از شما یک یورو دریافت می‌ کند. بلیط ماهانه حمل و نقل عمومی حدود ۳۲ یورو می شود. هزینه های زندگی در کشور مجارستان نسبت به دیگر کشورها از نظر حمل و نقل بسیار مناسب و به صرفه می باشد.

 

8 – هزینه های پوشاک

 هزینه های پوشاک به در کشور مجارستان از نظر برند پوشاک و همچنین نوع پوشاک با یکدیگر فرق می ‌کند. جهت خرید یک جفت کفش مردانه رسمی باید ۹۲ یورو پرداخت نمایید. همچنین برای خرید یک جفت کفش نایک باید ۷۸ یورو پرداخت نمایید. یک دست لباس تابستانی با قیمت 30 یورو به فروش می‌ رسد.

شلوار جین هزینه خریداری اش حدود 68 یورو می باشد. بر همین اساس شما باید نوع پوشاک را از نظر برند و جنس بررسی کنید و سپس هزینه ‌های مربوط به خرید پوشاک را پرداخت نمایید.

 

به طور کلی باید به خوبی بدانید که هزینه زندگی در مجارستان از تمامی جهات مناسب و به صرفه است. واحد پول در این کشور فورینت می باشد ولی شما مقدار آن را می توانید در 365 تقسیم کنید تا هزینه ها را به یورو محاسبه نمایید

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید

5 20 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها