درخواست فرم مشاوره
کار کانادا

کار کانادا

پیدا کردن کار کانادا یکی از مهم‌ترین دغدغه ‌هایی است که بسیاری از مهاجران برایشان به وجود می ‌آید. روش ‌های گوناگونی برای پیدا کردن کار در کشور کانادا وجود دارد که هر یک از این روش‌ ها را باید با شرایط خود مطابقت دهید. کار کردن در کشور کانادا به مهارت‌ های گوناگون، سابقه کاری و همچنین آشنا بودن به زبان انگلیسی نیاز دارد.

ارائه مدرک تحصیلی، تمکن مالی، گواهی سلامت پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه، کسب مجوز اقامت موقت و ... مهم‌ ترین مدارک برای داشتن شرایط ویزای کار کانادا هستند.

 

روش های اصلی پیدا کردن کار کانادا

 برخی از مهم‌ ترین روش‌ هایی که مربوط به پیدا کردن کار کانادا می‌ باشند و باید آنها را بشناسید عبارت هستند از :

 

1. روش اکسپرس اینتری

 روش اکسپرس اینتری به عنوان یکی از روش ‌های مهاجرت کاری کانادا می ‌باشد. در این برنامه مهاجرتی در سایت رسمی کشور کانادا باید ثبت نام کنید و جهت دریافت ویزای کاری کانادا اقدامات لازم را انجام دهید.

در این برنامه کارشناسان پرونده مهاجرتی تان را بررسی می‌ کنند و سپس پاسخ لازم را ارائه خواهند داد. تمامی مهارت‌ ها و شرایط شما در این روش مورد ارزیابی قرار می‌ گیرند. سپس طبق مهارتی که دارید بهترین شغل را می‌ توانید انتخاب کنید.

 

2. دریافت ویزای کار lmp

برنامه IMPیکی دیگر از برنامه های مهاجرت کاری کانادا به شمار می رود. این برنامه به کارفرمایان کانادایی اجازه می ‌دهد که کارگران خارجی را برای انجام کار به کشور دعوت کنند.

برنامه IMP مجوز کار را برای این کارگران خارجی بدون نیاز به LMIA فراهم می‌ کند. از طریق این برنامه، کارفرمایان می توانند که به صورت مستقیم با مرکز مشاوره اقتصادی ویزا همکاری کنند و برنامه استخدام نیروی کار بین ‌المللی را اجرا نمایند.

روال کار برنامه مهاجرتی IMP به این صورت است که متقاضی باید یک کسب و کار در کانادا تاسیس کند. یعنی یک شرکت تاسیس شود و برای این شرکت یک بیزینس پلن نوشته شود و یک نفر کانادایی در این شرکت استخدام شود. همچنین محل شرکت اجاره شود و مثل هر کسب و کار دیگری شروع به کار کند.

اما در واقع صاحب بیزینس به صورت ریموت و از ایران کسب و کارش را اداره می ‌کند.

 

3. برنامه‌ های حوزه آتلانتیک کانادا

در بین انواع ویزای کار کانادا، برنامه‌ های حوزه آتلانتیک کانادا یکی از بهترین ویزاهای مهاجرت کاری کانادا به شمار می ‌رود. برای شرکت در این برنامه، جهت مهاجرت به استان‌ های آتلانتیک کانادا باید شرایط خاصی داشته باشید.

باید حداقل یک سال سابقه کار در کانادا یا خارج از کانادا داشته باشید. یک سال سابقه کار معادل ۱۵۶۰ ساعت است. این سابقه کاری را باید در ۵ سال قبل از درخواست کسب کرده باشید. برای محاسبه سابقه کار، مجموع ساعات کارهای تمام وقت و پاره وقت حساب می‌شوند.

این سابقه شغلی باید حتما در طول ۱۲ ماه بوده باشد. اگر سابقه کاری شما در کمتر از ۱۲ ماه به ۱,۵۶۰ ساعت رسیده است، باید حتما ۱۲ ماه از کار شما گذشته باشد تا بتوانید درخواست خود را ثبت کنید. به این معنی که کانادا ساعات کاری بیشتر از ۳۰ ساعت در هفته شما را محاسبه نمی‌کند.

توجه کنید که ۳۰ ساعت کار در هفته، در کانادا به عنوان کار تمام وقت محسوب می‌شود

 

4. جاب آفر کانادا

 جاب آفر یکی دیگر از روش ‌های مهاجرت کاری کانادا شناخته می‌ شود.  (جاب آفر یعنی پیشنهاد کار)

جاب آفر کانادا یک پیشنهاد شغلی است که از طرف کارفرمای کانادایی دریافت می‌ کنید. برای اینکه بتوانید پیشنهاد کار معتبری از کانادا دریافت کنید، کارفرما باید قوانین زیادی را در نظر بگیرید.

کارفرما باید قبل از پذیرش متقاضی خارجی، پیشنهاد شغلی خود را برای نیروهای کار کانادایی ارائه کند که شامل شهروندان و مقیمان دائم کانادا هستند.

در کانادا این افراد در اولویت استخدام هستند. اگر پس از گذشت ۴ هفته از زمان انتشار آگهی شغلی، فردی از شهروندان یا مقیمان دائم کانادا متقاضی کار پیشنهادی نشد، کارفرما باید از اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا مجوز بگیرد.

 

روش های مهاجرت کاری به کانادا

5. روش lmia برای کار کانادا

بین انواع روش های مهاجرت کاری کانادا، روش lmia یکی از بهترین روش‌ هایی شناخته می ‌شود که محبوبیت زیادی دارد. برای کار کردن در کانادا و کسب درآمد زیاد می ‌توانید از این روش استفاده کنید.

کارفرمایان کانادایی که می‌ خواهند نیروی کار خارجی را استخدام نمایند از وزارت کار باید تاییدیه استخدام را دریافت نمایند .در این تاییدیه ارزیابی تاثیر بازار کار مورد بررسی قرار خواهد گرفت. کانادا از نیروی کار بازار داخلی به خوبی حمایت می‌ نماید.

بر همین اساس در روش lmia کارفرما که برای شما جاب آفر را صادر می‌ کند باید قادر باشد به اداره اجتماعی کانادا نشان دهد ورود شما تاثیر منفی روی بازار خارجی نمی‌ گذارد.

در واقع باید ثابت شود که کار کردن شما موجب نمی ‌گردد نیروهای کاری در کشور کانادا بیکار شوند و یا اینکه حقوقشان کمتر گردد.

 

برای اطلاعات دقیق تر و پیدا کردن کار از طریق lmia کانادا میتوانید این مقاله را مشاهده کنید

 

6. برنامه کارگر خارجی موقت کانادا

برنامه کارگر خارجی موقت کانادا TFWP همان ‌طور که از نامش پیداست، یک ویزای کاری موقت است.

این ویزا به کارگران خارجی اجازه می‌ دهد تا به‌ صورت موقت در کشور کانادا مشغول به کار شوند. این برنامه توسط دولت کانادا ایجاد شده است.

این ویزا با مشارکت اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا و آژانس خدمات مرزی کانادا اداره می‌ شود.

 

 

ویزای کار کانادا

 

بهترین روش های پیدا کردن کار کانادا

روش هایی که مربوط به پیدا کردن کار کانادا می‌باشد را باید به طور کامل بشناسید تا طبق روش‌ های بیان شده بهترین کار را انتخاب کنید. برخی از مهم ‌ترین روش های پیدا کردن کار در کشور کانادا عبارت هستند از :

 

1. اشتغال نزد کارفرمایی آشنا و مورد تایید

 یکی از مهم ‌ترین روش های مهاجرت کاری کانادا، اشتغال نزد کارفرمایی آشنا و مورد تایید می باشد. این روش برای زمانی است که شما به طور مستقیم یک (یا چند) شغل و کارفرمایی مشخص در خاک کانادا را سراغ داشته اید.

شما از طریق مکاتبه و ارتباط با کارفرمای مد نظر یا با توافق قبلی از طریق آشنایی، شناخت قبلی دوجانبه و... برای استخدام خود نزد آن کارفرما و آن شغل مورد نظر اقدام خواهید کرد.

کارفرما نیز پروسه‌ مربوط به LMIA را طی کرده و پس از آن به شما ویزای کاری تعلق خواهد گرفت.

 

ویزای کار کانادا

 

2. کاریابی کانادا از طریق سایت‌های جستجوی شغل

 

یکی دیگر از روش های مهاجرت کاری کانادا، کاریابی از طریق سایت‌ های جستجوی شغل می باشد. چندین منبع رایگان و بسیار معتبر با بانک اطلاعاتی بسیار بزرگ و کامل و امکانات و گزینه‌ های بالا برای پیدا کردن شغل در کانادا وجود دارند.

سایت  بانک کار دولت کانادا سایت رسمی حاوی لیست مشاغل کانادا است. از طریق آن می ‌توانید موقعیت ‌های شغلی را در لیست‌ موجود بنا به تخصص، تحصیلات و سابقه کاری خود جستجو نمایید.

همچنین در کنار منابع رسمی شغلی کانادا، می ‌توانید از سایت‌ های کاریابی مشهور با بانک اطلاعات و امکانات قوی استفاده نمایید.

 

3. جستجوی بهترین کار با استفاده از شبکه ‌های اجتماعی معتبر

 یکی دیگر از روش هایی که مربوط به پیدا کردن کار کانادا است، استفاده از شبکه‌ های اجتماعی معتبر می ‌باشد. رسانه‌های اجتماعی مانند لینکدین و فیسبوک می‌ت وانند به شما در پیدا کردن کار کمک کنند.

لینکدین پر از آگهی‌ های استخدامی است.  بنابراین فعالیت خود را با ایجاد یک پروفایل جذاب و حرفه‌ای در شبکه اجتماعی لینکدین شروع کنید.

البته فقط رزومه کاری خود را در لینکدین قرار ندهید و خودتان را صرفا به این سایت محدود نکنید. در عوض تجربیات خود را به گونه‌ ای بنویسید که مختصرا دستاوردهای شما را برجسته کند.

پست ‌های خود را به صورت حرفه ‌ای درست کنید و با سایر افراد و کارفرمایان کانادایی در زمینه تحصیلی و کاری خود ارتباط بگیرید.

 

کاریابی کانادا

 

نکاتی در مورد پیدا کردن کار کانادا

یکی از مهم ‌ترین نکاتی که در مورد کار کانادا اهمیت دارد این است که بازار کار در کشور کانادا را بشناسید. برخی از مهم ‌ترین نکات مربوط به پیدا کردن کار در کشور کانادا عبارت هستند از :

 

1. بررسی مصاحبه ها و شرایط استخدام

 بررسی مصاحبه ‌ها و شرایط استخدام مهم‌ ترین نکته ای می ‌باشد که در مورد مهاجرت کاری کانادا اهمیت دارد. در کشور کانادا برعکس دیگر کشورها، سلسله مراتب زیادی وجود ندارد.

کارفرمایان ویژگی ‌های شخصی و همچنین مهارت‌ های حرفه ‌ای افراد را بررسی می‌ کنند. در واقع کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که کنجکاو و فعال می ‌باشند.

در طول مصاحبه شغلی، شما باید بهترین حالت خود را ارائه دهید. آزادانه از کارفرمایان سوال کنید تا بتوانید در مورد شغل مورد نظر اطلاعات بیشتری به دست آورید.

 

2. بررسی دستمزد و هزینه های زندگی با کار کانادا

یکی دیگر از نکاتی که در مورد بازار کار کانادا اهمیت دارد بررسی دستمزد و هزینه‌ های زندگی می ‌باشد. این مسئله که هنگام کار کردن در کشور کانادا انعطاف پذیری داشته باشید بسیار مهم است.

با داشتن انعطاف پذیری به سرعت می‌ت وانید حقوق خود را افزایش دهید. تلاش برای دریافت دستمزد کافی از ابتدا تا حدودی دشوار است. شما باید هزینه‌ های زندگی تان را در نظر بگیرید تا حقوق تان را تعیین کنید.

در مورد قیمت مسکن تفاوت ‌های زیادی بین استان‌ ها و شهرهای کانادا وجود دارد. قدرت خرید شما در محله ‌ها و شهرهای متفاوت کانادا متفاوت خواهد بود.

شما با استفاده از موتورهای جستجو می ‌توانید میانگین دستمزد و حقوق خود را در هر یک از استان ‌های کانادا بیابید.

 

3. بررسی استانداردهای کار کانادا و میزان حقوق

یکی دیگر از نکاتی که در مورد بازار کار کشور کانادا اهمیت دارد بررسی حقوق و استانداردهای کار می ‌باشد. در کشور کانادا قوانین استانی و فدرالی با تنظیم نمودن ساعات کاری دایر می‌ گردند.

استانداردهای ایمنی، حداقل حقوق، مرخصی زایمان و ... در تمامی مشاغل وجود دارند. هر یک از استان ‌ها حداقل دستمزد تضمین شده را نیاز است که برای مشاغل متفاوت تعیین نمایند.

کارکنان طبق جنسیت، معلولیت، مذهب، قومیت و ... به هیچ عنوان دچار تبعیض نمی‌ گردند.

تمامی کارکنان از حقوق و استانداردهای کار می ‌توانند استفاده کنند.

 

4. استفاده از منابع جستجوی شغلی برای کار کانادا

یکی از نکات مهاجرت کاری کانادا این است که از منابع جستجوی شغلی استفاده نمایید. برخی از وب سایت ‌ها در زمینه معرفی کار، آگهی استخدام و  معرفی انواع موقعیت شغلی تخصص زیادی دارند. هر یک از این وب سایت‌ ها مشاغلی که در دسته‌ بندی‌ های گوناگون قرار می ‌گیرند را معرفی می ‌کنند.

معرفی موقعیت شغلی شما را برای درک بهتر مشاغل گوناگون آماده خواهد کرد. منابع دیگری وجود دارند که می‌توانند برای پیدا کردن جستجوی شغل مورد نظر مفید باشند. بسیاری از نمایشگاه‌ های شغلی که در کشور کانادا دایر می ‌شوند، مشاغل متفاوتی را معرفی می ‌نمایند.

پیش از رفتن به کشور کانادا شما باید به طور مستقیم با کارفرمایان خود ارتباط برقرار نمایید. زمانی که شما با یک نگرش مشخص شده ارتباط تان را با کارفرما برقرار نمایید می‌توانید در مورد شغل مورد نظر جدی ‌تر باشید.

 

5. نوشتن رزومه مناسب برای خودتان

 یکی از نکات دریافت انواع ویزای کار کانادا این است که رزومه مناسب برای خود بنویسید. از هرگونه اشاره کردن به وضعیت زناشویی و سنتان باید اجتناب نمایید.

عکسی در رزومه خود نباید ضمیمه کنید. رزومه شما نباید بیشتر از سه صفحه تنظیم گردد. این مسئله که رزومه را بسیار مختصر و واضح بنویسید بسیار مهم است.

ارائه دادن طرح ساده و معمولی برای رزومه اهمیت زیادی دارد. کارفرمایان از انواع رزومه ‌هایی که همراه با کاورلتر و نامه شخصی می ‌باشند استقبال می ‌نمایند.

شما باید مطمئن شوید که در رزومه اطلاعات تماس و اطلاعاتی که مربوط به مشاغل گذشته هستند را وارد کرده ‌اید

 

کشور کانادا

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار کانادا

 

مدارک مورد نیاز برای این ویزا هم مانند سایر ویزاهای کانادا عبارتند از پاسپورت، گواهی سلامت جسمانی و عدم سوء پیشینه، مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی معتبر، دو قطعه عکس، فرم‌های مربوط به دریافت ویزا، نامه تمکن مالی. توجه داشته باشید که مدارکی مثل سند ملکی، شناسنامه، سند ازدواج و … نیاز به ترجمه دارند و باید توسط دارالترجمه رسمی، مهردار شوند.

باید کلیه سوابق تحصیلی خود را با مهر و سربرگ رسمی به صورت ترجمه شده ارائه دهید. در صورتی که تحصیلات شما با شغل درخواستی مرتبط باشد وضعیت بهتر خواهد بود.

بازه سنی شما در اخذ ویزا مؤثر است. شرایط سنی 18 تا 34 سال بیشترین امتیاز یعنی عدد 12 را دارد.

بالای 40 سال و زیر 18 سال امتیازی ندارد. درنتیجه برای اخذ این ویزا باید حداکثر سن 35 سال باشید

ابقه کاری مرتبط با شغل درخواستی داشته باشید. هر چه سابقه کاری ارائه شده قوی تر و بهتر باشد، امتیاز برای اخذ ویزا نیز بیشتر خواهد بود.

گواهی پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی و مدارک شغلی و همچنین فیش حقوقی و قرارداد کاری لازم است. این که تمکن مالی داشته باشید و بتوانید هزینه های خود را بپردازید بسیار اهمیت دارد.

با توجه به استان مورد نظر باید مدارکی را ارائه دهید. به عنوان مثال ممکن است برای اخذ ویزای کار تورنتو مجبور شوید آیلتس 7 ارائه دهید اما برای استانی مانند ساسکچوآن آیلتس 6 هم قبول می شود.

مهارت هایی که بلد هستید و می توانید مدارکی معتبر برای آن ها ارائه دهید هم بسیار اهمیت دارد.

 

شرایط دریافت ویزای کار کانادا

برای دریافت ویزای کار کانادا باید شرایطی که مربوط به دریافت ویزای کار است را بشناسید. برخی از مهمترین شرایط دریافت ویزای کار در کشور کانادا عبارت هستند از :

 

1. دعوت نامه معتبر

دعوتنامه ویزای کار کانادا باید از سوی یک کارفرما، یک شرکت و یا یک موسسه ارسال شود. دعوتنامه ویزای کاری همان دعوت به همکاری و یا پیشنهاد شغلی است که در متن آن باید کلیه اطلاعات شخصی متقاضی، شغلی که در آن باید فعالیت داشته باشد و حقوق دریافتی ذکر شود.

دعوتنامه ویزای کاری کانادا حتما باید توسط اداره مهاجرت به تائید برسد و فقط در شغل‌هایی که به نیروهای خارجی مورد نیاز است، معتبر می‌ باشد.

 

2. تائیدیه آزمون LMIA

آزمون LMIA، یک آزمون ارزیابی نیروهای ماهر خارجی می‌باشد. توجه داشته باشید که برای تمامی شغل‌ها نیازی به انجام این آزمون نیست و در صورتی که نیاز به انجام این آزمون باشد، در متن دعوتنامه به آن اشاره می‌شود.

 

3. تمکن مالی

تمکن مالی ویزای کاری کانادا باید به افسران ویزای این کشور اثبات کند که شما توانایی پرداخت هزینه‌ های اقامت در ۱ سال را بدون نیاز به حقوق‌های دریافتی شغل جدید دارید.

تمکن مالی ویزای کار کانادا باید به دلار کانادا صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

 

4. شرایط عمومی ویزای کاری کانادا

تحصیلات، سابقه شغلی، دانش زبانی، سن، وضعیت مالی و مهارت‌ های متقاضی ویزای کار کانادا در اخذ ویزا بسیار تاثیرگزار است. تحصیلات و سابقه شغلی متقاضی باید با هم مرتبط باشند.

در صورتی که متقاضی مایل باشد در ایالات انگلیسی زبان کار کند، باید حداقل آیتلس ۵ جنرال ارائه کند. بهترین سن برای اقدام ویزای کار کانادا بین ۲۵ تا ۴۰ می‌باشد و این بازه سنی در هر شغلی متفاوت می‌باشد.

وضعیت مالی متقاضی نیز باید به گونه ‌ای باشد که توانایی پرداخت هزینه ‌های اقامت ۱ ساله در کانادا را بدون در نظر گرفتن حقوق دریافتی، داشته باشد.

 

 

جمع بندی

منابع پیدا کردن کار کانادا بسیار زیاد است. در واقع شما می ‌توانید هر یک از منابع را برای پیدا کردن شغل مورد نظر در کشور کانادا انتخاب کنید تا در کمترین بازه زمانی مشغول به کار شوید.

مراجعه به سازمان ‌های مهاجرتی، سرویس کانادا، چک کردن جاب بانک و ... مهمترین منابعی هستند که برای پیدا کردن کار در کشور کانادا می‌ توانید از آنها استفاده کنید.

در کارگاه‌ های نوشتن رزومه کاری و جلسات آموزشی جستجوی کار می ‌توانید انواع مشاغل مورد نیاز کشور کانادا را بشناسید.

فرم مشاوره مهاجرتی بیاند یونیورسال

فرم مشاوره تخصصی مهاجرت

برای گرفتن مشاوره رایگان تنها کافیست اسم و شماره واتساپ خود را وارد کنید
همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

اخرین مقالات


دانشگاه های مجارستان

دانشگاه های مجارستان


برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان نیاز به اطلاعات زیادی دارید. ما در این نوشته سعی کرده ایم این اطلاعات را به خوبی به شما منتقل کنیم.

اطلاعات بیشتر

مرز مجارستان

مرز مجارستان


مرز مجارستان با 7 کشور اسلواکی، اتریش، اسلوونی، صربستان، رومانی، اوکراین و کروواسی مشترک است.

اطلاعات بیشتر

تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان


تحصیل پزشکی در مجارستان یکی از راه های مناسب برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در یک کشور اروپایی با هزینه های کم را دارند.

اطلاعات بیشتر

کار کانادا

کار کانادا


همه چیز در مورد کار کانادا را در این مطلب توضیح می دهیم تا شما با آگاهی بیشتری برای اقامت کانادا اقدام کنید.

اطلاعات بیشتر

LMIA چیست؟ (شرایط و پیدا کردن کار در کانادا)

LMIA چیست؟ (شرایط و پیدا کردن کار در کانادا)


LMIA به معنی ارزیابی اثرگذاری بر بازار کانادا است. کارفرمایان که این مجوز را دریافت میکنند میتوانند نیروی کار خارجی را استخدام کنند.

اطلاعات بیشتر