درخواست فرم مشاوره
بیمه آلمان

بیمه آلمان

هر فردی که برای هر هدفی وارد آلمان می شود باید تحت پوشش بیمه آلمان (دولتی یا خصوصی) که توسط یک ارائه دهنده بیمه پزشکی مجاز صادر شده است قرار بگیرد.

با این حال هنگامی که صحبت از بیمه سلامت مسافرتی برای گردشگران و مهاجران در آلمان می شود بستگی به هدف از بازدید مدت اقامت و یا کشور شهروندی معیارها و الزامات متفاوتی اعمال می شود.

انواع مختلفی از بیمه درمانی وجود دارد که باید قبل از مهاجرت به آلمان دریافت کنید و چند نوع دیگر که می توانید پس از ورود به آلمان دریافت کنید.

دراین مقاله به نحوه عملکرد سیستم درمانی آلمان، انواع بیمه هایی که باید هنگام سفر به آن را انتخاب کنید و نحوه بیمه شدن، خواهیم پرداخت.

سیستم بهداشت و درمان آلمان و انواع آن

بیمه آلمان به عنوان یکی از بهترین ها در جهان شناخته شده است. اکثریت شهروندان و ساکنان آلمان در طرح بیمه سلامت عمومی دولتی ثبت نام میکند که از طریق کمک‌های مالی خود مالیات دهندگان تامین می‌شود.

 به نوبه خود همه بدون در نظر گرفتن درآمد یا وضعیت به مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه دسترسی دارند. با این حال برخی به بیمه خصوصی آلمان روی می‌آورد به ویژه آنهایی که حقوق بیشتری دارند یا می‌خواهد خلاهای بیمه دولتی را پر کنند.

طبق قوانین آلمان هر فردی که  اقامت قانونی آلمان را دارد باید از پوشش بیمه درمانی برخوردار باشد.

سیستم بیمه آلمان به بیمه سلامت دولتی  (Gesetzlich Krankenversicherung) و بیمه درمانی خصوصی (Private Krankenversicherung) تقسیم می‌شود.

نوع بیمه درمانی که می توانید دریافت کنید به حقوق شما بستگی دارد.

  • اگر درآمد کمتر از 35.000 یورو در سال دارید فقط می توانید در طرح بیمه سلامت دولتی  (Gesetzliche Krankenversicherung) ثبت نام کنید.

 

  • اگر درآمد کمتر از 63.350 یورو در سال دارید اما شغل آزاد دارید می‌توانید از بیمه عمومی انصراف دهید و به جای آن یک طرح بیمه خصوصی (Private Krankenversicherung) دریافت کنید.

 

  • اگر بیش از 35.000 یورو در سال درامد دارید میتوانید در بیمه دولتی بمانید یا به بیمه خصوصی  (Private Krankenversicherung) تغییر دهید.

 

بیمه در مانی آلمان

 

حقایق در مورد سیستم بیمه آلمان

 

 سیستم بیمه دولتی در آلمان از کمک های ملی تأمین می‌شود که هر ماه به طور خودکار از حقوق شما کسر می شود چه به پزشک مراجعه کنید یا نه.

بیمه آلمان بیشتر هزینه های  ویزیت پزشک، درمان پزشکی و دندانپزشکی، جراحی، و داروهای تجویزی را پوشش می دهد

 اما همچنان باید هزینه های زیر را بپردازید

  • حداکثر ۱۰ یورو در هر سه ماه برای ویزیت پزشک
  • 10 یورو اول اکثر داروهای تجویزی
  • تقریباً ۱۰ یورو در روز برای بستری در بیمارستان (حداکثر برای مدت ۲۸ روز در سال )
  • قیمت کامل برای کمک های بینایی تجویزی مانند عینک یا لنز

 

میتوانیم بیمه دولتی و خصوصی آلمان را به صورت همزمان داشته باشیم ؟

 اگر برای مراقبت‌های بهداشتی خصوصی وارد واجد شرایط نیستید می توانید یک طرح  بیمه خصوصی را تا زمانی که مکمل باشد خریداری کنید. این به این معنی است که شکاف های بیمه آلمان را مانند بازپرداخت کامل داروها، اتاق های بیمارستان های خصوصی و نیمه خصوصی، مراقبتهای دندانپزشکی و ...  را برای شما پوشش میدهد.

 

تفاوت بیمه آلمان

 

درک تفاوت بیمه دولتی و خصوصی در آلمان می تواند کمی دشوار باشد به خصوص اگر شما یک مهاجر هستند به تازگی در این مورد یاد میگیرید.

 در ادامه یک مقایسه وجود دارد تا سعی کنید برخی از سردرگمی ها در مورد بیمه آلمان را کاهش بدهیم.

 

سوال بیمه دولتی بیمه خصوصی

 

هزینه بیمه به چه چیزی بستگی دارد؟

مبلغی که باید ماهیانه پرداخت کنید بستگی به درآمد شما دارد و می تواند از ۱۴.۶%  تا ۱۵.۶% حقوق شما در ماه باشد که با افزایش سن افزایش نمی یابد

بستگی به سن شما و پوشش مورد نظر شما و همچنین داشتن بیماری قبلی شما دارد

 

 

چه کسی سهم را پرداخت میکند؟

 

اگر شاغل هستید شما و کارفرمایتان حق بیمه ماهیانه را به طور مساوی پرداخت می کنید.

فریلنسرها سهم خود را به طور کامل پرداخت می کند.

شما و کارفرمایتان حق بیمه را به طور مساوی پرداخت می‌کنید کارفرمای شما ممکن است هزینه یک طرح بیمه درمانی را در صورت تکمیل بودن پرداخت نکند.
 آیا اعضای خانواده شامل بیمه می شوند؟ بله اگر شما همسر و فرزند  غیرشاغل دارید آنها نیز میتواند از ان بیمه استفاده کنند و نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید اگر می خواهید وابستگان خود را به طرح بیمه درمانی خود اضافه کنید ممکن هست هزینه ها مجزایی را پرداخت کنید
آیا میزان پوشش بر اساس کمک های ماهیانه شما تغییر می کند؟ نه اینطور نیست. صرف نظر از کمک ها/درامد های ماهانه همه دسترسی برابر به مراقبت‌های بهداشتی دارند.

نه اینطور نیست.

شما باید انتخاب کنید چه بیمه درمانی و چه میزان پوشش میخواهید

بیمه در دسترس چه کسانی است؟ همه بدون در نظر گرفتن از درامدشان معمولا فقط برای افراد با درآمد بالا تر از 63.550 یورو در سال - مشاغل آزاد و کارمندان دولتی
در کدام بیمارستان ها می توانید درمان  شوید؟  بیمارستان های دولتی و همچنین اکثر بیمارستانهای خصوصی  معمولا می‌توانید در بیمارستانهای دولتی و خصوصی درمان شوید
آیا میتوان در بیمارستان یک اتاق خصوصی داشته باشند؟ خیر بله
بیماری قبلی تحت پوشش قرار میگیرد یا نه؟ بله تحت پوشش قرار خواهید گرفت و نیازی به پرداخت هزینه اضافه نیست  شرکت های بیمه خصوصی در آلمان طبق قانون قادر به پذیرش مشتریان با بیماری قبلی هستند. با این حال در بیشتر موارد سهم ماهیانه بیشتری پرداخت کنید
 زمان انتظار برای قرار ملاقات با پزشک چقدر است نیاز هست چند روز و یا چند هفته صبر کنید نسبت به بیمه دولتی کمتر است

 

 

بیمه دانشجویی المان

 

چگونه در بیمه آلمان به عنوان یک مهاجر ثبت نام کنیم؟

 

 در بیشتر موارد کارفرما شما را در یک شرکت بیمه ثبت نام میکند. هنگامی که به عنوان مهاجر نقل مکان می کنید باید با مقامات آلمانی در ادارات ثبت محلی (Einwohnermeldeamt) که شماره بیمه اجتماعی آلمان (Sozialversicherungsnummer) را دریافت خواهید کرد این بدان معنی است که شما شروع به ثبتنام  در طرح بیمه ملی کرده‌اید.

مرحله بعد شما باید در یک شرکت بیمه سلامت ملی ثبت نام کنید. کارفرما ممکن است شما را ثبتنام کند و یا به شما فرصت انتخاب دهد. پس از امضای قرارداد با بیمه گر خود، کارت بیمه  سلامت (Krankenversichertenkarte)  را دریافت خواهید کرد که باید هنگام مراجعه به پزشکان بیمارستان برای درمان پزشکی نشان دهید.

برخی از بهترین شرکت های بیمه سلامت عمومی در آلمان که به عنوان صندوقهای بیمه نیز شناخته می‌شود عبارتند از

-AOK Baden Württemberg

-TK – Techniker Krankenkasse

-KKH – Kaufmännische -Krankenkasse

-DAK

-Barmer

چگونه برای بیمه خصوصی آلمان ثبتنام کنیم؟

 

برای دریافت بیمه خصوصی در آلمان باید یکی از شرکت‌های بیمه درمانی خصوصی تماس بگیرید اما ابتدا باید به کارفرمای خود اطلاعات دهید که میخواهید از طرح بیمه عمومی لغو اشتراک کنید و همچنین به بیمه عمومی خود اطلاع دهید و روند لغو ثبت نام را آغاز کنید.

 اگرهنوز در صندوق بیمه عمومی ثبت نام نکرده اید باید به کارفرمای خود اطلاع دهید که ترجیح می دهید تحت پوشش بیمه خصوصی باشید و کدام شرکت را انتخاب می کنید برخی از شرکتهای خصوصی بیمه درمانی در آلمان عبارتند از: 

DR-WALTER

AXA

DKV

HanseMerkur

Allianz

Mawista

 

شرکت مهاجرتی بیاندیونیورسال

شرکت مهاجرتی بیاندیونیورسال با اراِیه خدمات متنوع مهاجرتی برای کشور های اروپایی و با برگزاری دوره های متنوع در اروپا، این امکان را برای شما ایجاد نموده است که بتوانید در کنار خانواده خود یک مهاجرت اگاهانه داشته باشید.

برخی از خدمات مهاجرتی شرکت بیاند:

دوره های زبان آلمانی ، دوره زبان انگلیسی در مجارستان و با داشتن وکیل مهاجرتی در مجارستان امکان ویزای همزمان همراه را برای شما به ایجاد کرده است

فرم مشاوره مهاجرتی بیاند یونیورسال

فرم مشاوره تخصصی مهاجرت

برای گرفتن مشاوره رایگان تنها کافیست اسم و شماره واتساپ خود را وارد کنید
همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت

اخرین مقالات


دانشگاه های مجارستان

دانشگاه های مجارستان


برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان نیاز به اطلاعات زیادی دارید. ما در این نوشته سعی کرده ایم این اطلاعات را به خوبی به شما منتقل کنیم.

اطلاعات بیشتر

مرز مجارستان

مرز مجارستان


مرز مجارستان با 7 کشور اسلواکی، اتریش، اسلوونی، صربستان، رومانی، اوکراین و کروواسی مشترک است.

اطلاعات بیشتر

تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان


تحصیل پزشکی در مجارستان یکی از راه های مناسب برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در یک کشور اروپایی با هزینه های کم را دارند.

اطلاعات بیشتر

کار کانادا

کار کانادا


همه چیز در مورد کار کانادا را در این مطلب توضیح می دهیم تا شما با آگاهی بیشتری برای اقامت کانادا اقدام کنید.

اطلاعات بیشتر

LMIA چیست؟ (شرایط و پیدا کردن کار در کانادا)

LMIA چیست؟ (شرایط و پیدا کردن کار در کانادا)


LMIA به معنی ارزیابی اثرگذاری بر بازار کانادا است. کارفرمایان که این مجوز را دریافت میکنند میتوانند نیروی کار خارجی را استخدام کنند.

اطلاعات بیشتر